Växjö stift

Resultat Växjö stift 2017-06-01 på Isabergs GK västra banan
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Magnus Melin 35p
2 Christer Rudvall 35p
3 Martin Kahnberg 34p
4 Gunnar Lövgren 33p
5 Daniel Hildorsson 26p
6 Tommy Johansson 25p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Marcus Bäcklund 41p
2 Thomas Bäckström 31p
3 Göran Rundqvist 30p
4 Carina Abrahamsson 23p
5 Sven-Bertil Simonsson 23p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Daniel Hjärtberg 33p
2 Sven Ebbesson 32p
3 Carl-Axel Pettersson 27p
4 Lars Davidsson 27p
5 Lars Graaf 22p

Resultat Växjö stift 2016-06-02 på Vetlanda GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Daniel Hildorsson 25p
2 Magnus Melin 20p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Gunnar Löfgren 34p
2 Christer Rudvall 33p
3 Lennart Larsson 31p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Sven-Bertil Simonsson 29p
2 Göran Rundqvist 27p
3 Thomas Bäckström 27p

Resultat Växjö stift 2015
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx

Resultat Växjö stift 2014-06-02 på Götaströms GK
A-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 Göran Rundqvist Anställd 19 33p
2 Magnus Melin Anställd 13 32p
3 Gunnar Lövgren Anställd 17 28p
4 Tomas Emanuelsson Anställd 14 18p
B-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 Kristina Hagström Förtroendevald 19 38p
2 Carina Abrahamsson Anställd 22 31p
3 Christer Rudvall Pensionär 20 30p
4 Ove Johansson Förtroendevald 13 26p
C-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 Sven-Bertil Simonsson Förtroendevald 26 33p
2 Lars Graaf Anställd 39 32p
3 Bruno Edgarsson Förtroendevald 29 30p
4 Lennart Hansson Förtroendevald 26 29p

Resultat Växjö stift 2013-06-10 på Glasrikets GK
A-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Christer Rudvall Vetlanda gk 20 34p
2 Johan Lindström Glasrikets gk 13 33p
3 Ove Johansson Isabergs gk 13 32p
4 Göran Rundqvist A6 gk 19 30p
5 Magnus Melin Isabergs gk 11 28p
6 Tomas Emanuelsson Reftele gk 14 12p
B-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Camilla Wik Andersson Isabergs gk 24 37p
2 Kristina Hagström Reftele gk 22 31p
3 Thomas Bäckström Rydö gk 23 25p
4 Åke Weister Jönköpings gk 27 24p
5 Clas Ebbeson Haverdals gk 21 22p
6 Per Uno Hagström Reftele gk 20 17p
C-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Lennart Larsson Reftele gk 33 34p
2 Sven-Bertil Simonsson Nässjö gk 35 34p
3 Sven Ebbesson A6 gk 31 28p
4 Stig Fransson Värnamo gk 22 23p
5 Boel Östlund Hooks gk 30 23p
6 Lars Graaf Mönsterås gk 40 19p