Uppsala stift

Resultat Uppsala stift 2018-05-28 på Grönlunds GK
A-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Robert Eriksson Hudiksvalls gk 10 31p
2 Christoffer Gullberg* Golf Uppsala 11 28p
3 Rickard Pettersson Örbyhus gk 10 27p
4 Ludwig Eriksson* Golf Uppsala 13 24p
5 Johan Gahlin Golf Uppsala 9 22p
6 Martin Johansson Högbo gk 16 20p
7 Jakob Ebbeson Golf Uppsala 7 17p
B-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Monica Henning Upsala gk 20 40p
2 Leif Johansson* Hudiksvalls gk 18 34p
3 Anitta Bohlin Vassunda gk 19 34p
4 Anders Winroth Gävle gk 17 28p
5 Anders Skagerström Byxelkroks gk 29 11p
C-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Mikael Nordström Bråvikens gk 41 40p
2 Ingrid Eskemyr Burviks gk 31 31p
3 Andreas Synning Bråvikens gk 34 29p
4 Katharina Johansson GolfStar Kyssinge 31 25p
* Inviterad spelare eller sponsor
Närmast flagg; Monica Henning
Längsta drive, dam; Katharina Johansson
Längsta drive, herr; Johan Gahlin

Resultat Uppsala stift 2017-05-29 på Söderby GK
A-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Ludwig Eriksson Golf Uppsala 15 35p
2 Anitta Bohlin Upsala gk 18 34p
3 Rickard Pettersson Örbyhus gk 11 30p
4 Anders Winroth Gävle gk 17 25p
5 Monica Henning Upsala gk 19 24p
B-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Anna-Karin Eskemyr Burviks gk 21 35p
2 Kerstin Stocksén Öregrunds gk 27 27p
3 Jan Bonander Ljusdals gk 24 24p
4 Joakim Lindström Upsala gk 23 23p
C-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb SHCP Poäng
1 Mikael Nordström Bråvikens gk 41 37p
2 Katharina Johansson Kyssinge golf 30 33p
3 Ingrid Eskemyr Burviks gk 30 26p
4 Bo Lilje Vassunda gk 38 26p
5 Fredrik Blomster Burviks gk 32 21p

Resultat Uppsala stift 2016-06-07 på Upsala GK
A-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 Robert Eriksson Anställd 9 31p
2 Monica Henning Anställd 20 27p
3 Anitta Bohlin Anställd 20 26p
4 Ludwig Eriksson Sponsor 15 20p
B-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 Anna-Karin Eskemyr Anställd 25 36p
2 Gunilla Tegnelöv Anställd 24 26p
3 Kerstin Arvola Stocksén Anställd 28 26p
4 Jan Bonander Anställd 22 15p
C-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 Fredrik Blomster Inviterad 41 33p
2 Sofia Wester-Eriksson Anställd 29 26p
3 Bo Lilje Förtroendevald 41 25p
4 Ingrid Eskemyr Anställd 28 24p

Resultat Uppsala stift 2015
A-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 xx xx xx xx xx
B-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 xx xx xx xx xx
C-klass: Förnamn Efternamn Kategori SHCP Poäng
1 xx xx xx xx xx

Resultat Uppsala stift 2014-05-26 på Johannesbergs GCC
A-klass: Förnamn Efternamn Kategori Poäng
1 Per Lindmark Anställd 35p
2 Leif Johansson Inviterad 33p
3 Robert Eriksson Anställd 29p
4 Rickard Pettersson Anställd 27p
5 Johan Gahlin Anställd 26p
6 Ola Hägglund Anställd 22p
7 Niclas Renck Anställd 18p
8 Magnus Eker Sponsor 9p
B-klass: Förnamn Efternamn Kategori Poäng
1 Ludwig Eriksson Sponsor 30p
2 Anders Spengler Sponsor 30p
3 Monica Henning Anställd 30p
4 Anitta Svanberg Anställd 26p
5 Anders Svensson Förtroendevald 25p
6 Jan Bonander Anställd 25p
7 Ronnie Fransson Anställd 21p
C-klass: Förnamn Efternamn Kategori Poäng
1 Ingrid Eskemyr Anställd 36p
2 Anna-Karin Eskemyr Anställd 34p
3 Bijan Safai Inviterad 31p
4 Joakim Lindström Anställd 25p
5 Gunnel Svensson Inviterad 24p
6 Kerstin Arvola Stocksén Anställd 23p
7 Gunilla Tegnelöv Anställd 21p
8 Bo Ristenfeldt Pensionär 17p

Resultat Uppsala stift 2013-05-27 på Bodaholms GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Per Lindmark 39p
2 Robert Eriksson 38p
3 Leif Johansson 33p
4 Stefan Ståhl 30p
5 Johan Gahlin 21p
6 Lars Eriksson 4p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Anders Höglund 38p
2 Monica Henning 34p
3 Ludwig Eriksson 29p
4 Anitta Svanberg 28p
5 Stefan Hjorth 28p
6 Bijan Safai 21p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Joakim Lindström 37p
2 Kerstin Arvola Stocksén 36p
3 Olle Persson 33p
4 Ingrid Eskemyr 27p
5 Gunilla Tegnelöv 22p