Strängnäs stift

Resultat Strängnäs stift 2019-06-10 på Vingåkers GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Peter Hagenius 31p
2 Karl Lindmark 31p
3 Irene Blom 30p
4 Karl-Magnus Jansson 24p
5 Johanna Hultman 20p
6 Magnus Karlsson 9p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Kurt Wallin 34p
2 Lars Andersson 33p
3 Britt Andersson 29p
4 Alf Holmgren 20p
5 Maria Hugsén 18p
6 Jörgen Norberg 14p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Annika Hugsén 37p
2 Svenerik Blom 26p
3 Carina Olausson 20p
4 Staffan Ek 16p
5 Stefan Landmark 15p
6 Margareta Palmgren 11p

Resultat Strängnäs stift 2018-06-11 på Nyköpings GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Johanna Hultman 32p
2 Peter Hagenius 30p
3 Emil Flodqvist 25p
4 Alf Holmgren 19p
5 Frank Norling 11p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Lars Andersson 36p
2 Kurt Wallin 36p
3 Magnus Karlsson 22p
4 Jörgen Norberg 20p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Maria Hugsén 37p
2 Carina Olausson 37p
3 Britt Andersson 36p
4 Annika Hugsén 33p
5 Karl Lindmark 29p
6 Staffan Ek 19p

Resultat Strängnäs stift 2017-06-15 på Katrineholms GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Karl Magnus Jansson 31p
2 Peter Hagenius 30p
3 Alf Holmgren 29p
4 Frank Norling 25p
5 Magnus Karlsson 21p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Maria Hugsén 37p
2 Lars Andersson 36p
3 Kurt Wallin 32p
4 Annika Hugsén 28p
5 Staffan Ek 25p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Carina Olausson 29p
2 Margareta Palmgren 28p
3 Magdalena Jerlström 25p

Resultat Strängnäs stift 2016-06-13 på Eskilstuna GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Irené Blom 38p
2 Frank Norling 27p
3 Magnus Karlsson 27p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Annika Hugsén 39p
2 Kurt Wallin 36p
3 Håkan Lejon 25p
4 Staffan Ek 23p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Maria Hugsén 31p
2 Svenerik Blom 29p
3 Stefan Landmark 29p
4 Karl Lindmark 27p
5 Britt Andersson 25p

Resultat Strängnäs stift 2015-06-15 på Jönåkers GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Karl Magnus Jansson 39p
2 Håkan Lejon 39p
3 Irené Blom 34p
4 Frank Norling 20p
5 Magnus Karlsson 15p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Annika Hugsén 35p
2 Kurt Wallin 31p
3 Staffan Ek 31p
4 Kenneth Svanqvist 27p
5 Ingela Prytz 21p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Stefan Landmark 39p
2 Britt Andersson 29p
3 Svenerik Blom 27p
4 Magdalena Jerlström 27p
5 Margareta Palmgren 24p
6 Carina Olausson 23p

Resultat Strängnäs stift 2014-06-16 på Katrineholms GK, Jättorp
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Irené Blom 35p
2 Karl Magnus Jansson 32p
3 Frank Norling 30p
4 Gustaf Ericsson 30p
5 Patrik Rytterström 26p
6 Lars Erik Norrsäter 18p
7 Magnus Karlsson 15p
B-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Staffan Ek 34p
2 Håkan Lejon 29p
3 Kurt Wallin 28p
4 Kenneth Svanqvist 24p
5 Ingela Prytz 23p
6 Magdalena Jerlström 23p
7 Ingemar Sylvér 15p
C-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Svenerik Blom 33p
2 Britt Andersson 33p
3 Annika Hugsén 31p
4 Margareta Palmgren 27p
5 Hans Göran Ericsson 25p
6 Stefan Landmark 25p

Resultat Strängnäs stift 2013-06-12 på Flens GK
A-klass: Förnamn Efternamn Kategori HCP Poäng
1 Gustaf Ericsson Anställd 15,4 31p
2 Karl Magnus Jansson Anställd 18,2 30p
3 Patrik Rytterström Anställd 11,2 24p
B-klass: Förnamn Efternamn Kategori HCP Poäng
1 Staffan Ek Förtroendevald 23,6 31p
2 John Karlsson Förtroendevald 22,4 29p
3 Kurt Wallin Pensionär 20,8 27p
4 Ingela Prytz Pensionär 25,7 26p
5 Magdalena Jerlström Pensionär 24,8 17p
C-klass: Förnamn Efternamn Kategori HCP Poäng
1 Hans Göran Ericsson Anställd 28,5 35p
2 Kenneth Svanqvist Förtroendevald 26,5 33p
3 Annika Hugsén Anställd 38 33p
4 Lennart Samuelsson Förtroendevald 26,7 29p
5 Margareta Palmgren Förtroendevald 34,8 28p
6 Stefan Landmark Anställd 30 24p