Lunds stift

Resultat Lunds stift 2019-06-06 på Elisefarms GK
A-C-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Inge Theander 14,7 37p
2 Pelle Sundelin 20,7 36p
3 Åke Appelgren 2,9 35p
4 Anders Ploman 19 32p
5 Marie Glans 18,5 27p
6 Sam Larsson 15,8 25p
7 Håkan Glans 22 24p
8 Mats Svensson 14,6 23p
9 Mats Berg 20,2 23p
10 Ulf Östman 25 20p
11 Thomas Johansson 13,2 19p
12 Gunnar Alling 14,6 17p

Resultat Lunds stift 2018-05-14 på Eslövs GK
A-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Åke Appelgren 3,7 35p
2 Anders Ploman 17,2 32p
3 Mats Persson 17,1 27p
4 Sam Larsson 15,8 23p
5 Sebastian Wright* 12,9 21p
B-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Pelle Sundelin 19,9 30p
2 Lars Knutsson* 20,9 30p
3 Mats Svensson 17,6 29p
4 Marie Glans 20,2 25p
5 Hans-Göran Andersson 20,7 24p
6 Alf Bengtsson 17,2 21p
C-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Ulf Östman 31 29p
2 Mats Berg 22 26p
3 Susanna Adner 21,8 23p
4 Håkan Glans 21,3 21p
* Inviterad spelare/sponsor

Resultat Lunds stift 2017-05-22 på Kävlinge GK
A-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Åke Appelgren 2,7 32p
2 Anders Ploman 16,7 30p
3 Sam Larsson 15,9 25p
4 Inge Theander 12,9 20p
5 John Liljeblad 15,8 16p
B-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Anders Thulin 18 28p
2 Marie Glans 18,9 27p
3 Mats Persson 17,1 27p
4 Bengt Borg 18,3 26p
5 Mats Svensson 17,7 24p
6 Lennart Belfrage 17,6 23p
7 Christian Schultze 17,2 17p
C-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Lars Olsson 27,8 34p
2 Mats Berg 20,2 30p
3 Pelle Sundelin 21,5 28p
4 Ulf Östman 31,4 28p
5 Håkan Glans 20 25p
6 Rolf Persson 29,2 25p
7 Susanna Adner 23,7 16p

Resultat Lunds stift 2016
A-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Åke Appelgren 4,2 38p
2 John Hellfalk 15,6 33p
3 Inge Theander 14,1 27p
4 John Liljeblad 15,8 27p
5 Jens Malmhagen 12,3 26p
6 Sam Larsson 15,8 24p
B-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Mats Svensson 17,7 29p
2 Mats Persson 16,8 27p
3 Alf Bengtsson 16,6 26p
4 Lennart Belfrage 17,6 26p
5 Lars Knutsson 19 24p
6 Anders Ploman 16,7 19p
7 Marie Glans 19 17p
C-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Susanna Adner 26,2 31p
2 Lars Olsson 28,2 30p
3 Ulf Östman 31,5 28p
4 Pelle Sundelin 21,5 27p
5 Rolf Persson 29,2 26p
6 Bengt Borg 20,3 22p
7 Mats Berg 19,8 21p
8 Hans-Göran Andersson 21,5 21p

Resultat Lunds stift 2015
A-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 xx xx xx xx
B-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 xx xx xx xx
C-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 xx xx xx xx

Resultat Lunds stift 2014
A-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Jens Malmhagen 13,7 17p
2 Anders Ploman 15,7 13p
3 Åke Appelgren 3,7 12p
4 Peter Olsson 14 12p
5 Inge Theander 14,4 12p
6 Madelene Glans 15,3 9p
7 Magnus Friberg 11,3 8p
8 John Liljeblad 15,3 5p
9 Göran Rudolfsson 9,3
10 Sjunne Paulsson 11,8
B-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Christian Schultze 16,7 16p
2 Hans-Göran Andersson 19,5 14p
3 Mats Svensson 17,9 13p
4 Mats Persson 16 12p
5 Thore Jakobsson 16,8 12p
6 Sam Larsson 17,8 10p
7 Marie Glans 21,2 10p
8 Mats Berg 15,7 9p
9 Christer Larsson 21,3 6p
10 Bengt Borg 18,3 Bröt
C-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Karin Meijer 35 21p
2 Pelle Sundelin 24,6 18p
3 Lennart Belfrage 21,7 16p
4 Ulf Östman 27,2 16p
5 Rolf Persson 28,8 13p
6 Katrin Hjalmarsson 23,3 12p
7 Gunilla Hansson 33 12p
8 Lars Arheden 22,1 8p
9 Susanna Adner 29,5 5p
10 Stellan Eilert 28,4 4p

Resultat Lunds stift 2013-05-13 på Degeberga GK
A-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Christian Schultze 16,3 26p
2 Anders Ploman 14,5 25p
3 Peter Olsson 14 25p
4 Åke Appelgren 3,7 24p
5 John Liljeblad 15,3 21p
6 Mats Berg 15,2 14p
7 Lars Petersson 14,9 13p
B-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Mats Svensson 17,9 31p
2 Malte Sahlgren 21,2 26p
3 Bengt Borg 18,3 24p
4 Hans-Göran Andersson 19,5 22p
5 Mats Persson 16,5 21p
6 Thore Jakobsson 16,8 17p
7 Lars Knutsson 18,8 12p
C-klass: Förnamn Efternamn HCP Poäng
1 Christer Larsson 21,3 26p
2 Bo Randau 26,9 24p
3 Rolf Persson 27,8 23p
4 Per Sundelin 24,6 22p
5 Lennart Belfrage 21,7 18p
6 Gunilla Hansson 33 17p
7 Marie Glans 23,7 14p