Luleå stift

Resultat Luleå stift 2019-05-24 på Piteå GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Lars Nilsson 29p
2 Eila Toikka 26p
3 Per-Olov Sjödin 26p
4 Raoul Wikström 23p
B-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 Ulf Larsson 29p
2 Ola Marklund 20p
3 Lars-Håkan Forsman 20p
4 Inger Berglund 16p
C-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 Anders Nyström 18p
2 Niclas Larsson 17p
3 Anders Wälimäki 15p
4 Ewa Wälivaara 9p
5 Roland Wälivaara 3p

Resultat Luleå stift 2018
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx
B-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx
C-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx

Resultat Luleå stift 2017-06-26 på Bodens GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Per-Olov Sjödin 31p
2 Lars Nilsson 29p
3 Carl-Sören Edfast 29p
4 Eila Toikka 25p
B-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 Inger Berglund 35p
2 Thomas Johansson Inviterad 35p
3 Ola Marklund 30p
4 Lars-Håkan Forsman 24p
5 Robert Isaksson 21p
6 Roland Wälivaara 21p
C-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 Magdalena Johansson 31p
2 Anders Wälimäki 26p
3 Anders Nyström 26p
4 Niclas Larsson 23p
5 Ewa Miller 17p
6 Eva Wälivaara 15p

Resultat Luleå stift 2016 på Skellefteå GK
A-klass: Förnamn Efternamn Kategori Poäng
1 Rickard Lundmark Anställd 34p
2 Daniel Pettersson Anställd 33p
3 Carl-Sören Edfast Anställd 27p
4 Kent Nordin Anställd 26p
B-Klass Förnamn Efternamn Kategori Poäng
1 Rickard Segerstedt Gäst 39p
2 Per-Olov Sjödin Anställd 38p
3 Robert Isaksson Anställd 31p
4 Lars Nilsson Anställd 28p
5 Lars-Håkan Forsman Gäst 27p
6 Eila Toikka Anställd 26p
C-Klass Förnamn Efternamn Kategori Poäng
1 Niclas Larsson Anställd 42p
2 Inger Berglund Förtroendevald 38p
3 Karin Belinki-Jonsson Anställd 33p
4 Anders Wälimäki Anställd 29p
5 Ewa Miller Förtroendevald 16p

Resultat Luleå stift 2015
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx
B-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx
C-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 xx xx xx
Resultat Luleå stift 2014-06-23 på Skellefteå GK
A-klass: Förnamn Efternamn Poäng
1 Lars Nilsson 36p
2 Carl-Sören Karlsson 29p
3 Rego Björklund 26p
4 Eila Toikka 21p
5 Kent Nordin 16p
B-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 Per-Olov Sjödin 30p
2 Margareta Ekesrydh 26p
3 Martin Granlund 25p
4 Sven Ekesrydh 25p
5 Birgitta Nordin 24p
6 Roland Wälivaara 21p
7 Lars-Håkan Forsman 16p
C-Klass Förnamn Efternamn Poäng
1 Niclas Larsson 37p
2 Christer Olofsson 34p
3 Kerstin Unée Melander 25p
4 Karin Belinki Jonsson 23p
5 Eva Wälivaara 20p
6 Anders Wälimäki 12p

Resultat Luleå stift 2013-06-17 på Skellefteå GK
A-klass: Förnamn Efternamn Golfklubb HCP Poäng
1 Rickard Lundmark Skellefteå gk 11,3 32p
2 Carl-Sören Karlsson Lycksele gk 11,1 29p
3 Kent Nordin Lycksele gk 9,7 24p
4 Eila Toikka 11,5 24p
5 Rego Björklund Lycksele gk 10,7 19p
B-Klass Förnamn Efternamn Golfklubb HCP Poäng
1 Lars Nilsson Piteå gk 12,9 26p
2 Roland Wälivaara Bodens gk 23,1 22p
3 Lars-Håkan Forsman Skellefteå gk 21 22p
4 Ola Marklund Piteå gk 17,4 18p
C-Klass Förnamn Efternamn Golfklubb HCP Poäng
1 Niclas Larsson Bodens gk 31,9 37p
2 Per-Olov Sjödin Skellefteå gk 25,4 23p
3 Anders Wälimäki Skellefteå gk 28,4 21p
4 Karin Belinki Jonsson Piteå gk 34,1 20p
5 Eva Wälivaara Bodens gk 35,4 12p